KUNO iF Design 2022 ödülünü kazandı!

Kuno slider.jpg
MOSER, yüksek performanslı KUNO saç kesme makinesiyle uluslararası kuaförlük endüstrisinde yeni standartlar belirledi. Yenilikçi yüksek performanslı cihazını geliştirmenin başarısını ise, 1954'ten bu yana her yıl olağanüstü ürün tasarımlarını ödüllendiren ve iF Industrie Forum Design e.V. tarafından verilen, iF Tasarım Ödülü 2022 ile taçlandırdı. KUNO, üstün yenilikçilik düzeyi ve gelişmiş işlevselliğiyle rekabette öne çıkarak, profesyonel saç kesme makinesi ortalamasının oldukça üzerinde performans sergiledi. KUNO, üstün hassasiyeti ve mükemmel ergonomiyi güçlü bir performansla birleştirdiği nedenle, bugün uluslararası pazardaki en hafif, en kompakt ve en güçlü saç kesme makinelerinden biridir. Yenilikçi BLENDING BLADE bıçak seti, hassas detaylı kesimler sağlar ve özel, dalgalı kesici dişleri ve son derece kısa kesme uzunluğu sayesinde, her türlü saç kesimindeki geçişleri, herhangi bir sorunlu kenar veya kusur olmadan gerçek şaheserlere dönüştürebilir. Cihaz, birinci sınıf tasarımının yanı sıra çok sayıda özelliğiyle de etkileyicidir. Standart bir düzelticiden daha büyük olmayan ultra hafif saç kesme makinesi, ele rahatça oturur ve eklemlerde çalışmayı kolaylaştırır. Dış gövdenin yumuşak alt tarafı yalnızca şık deri görünümü ve ek tutuş özelliği sunmakla kalmaz, aynı zamanda onu her salonda gerçekten göz alıcı kılan metalik renkli vurgulara da sahiptir. Mütevazı renk şeması ve minimalist tasarımı sayesinde KUNO, hem berberler hem de güzellik salonları için mükemmel bir seçimdir. MOSER'in 75. yılını kutlamak amacıyla geçen yılın sonunda piyasaya sürülen KUNO, aynı zamanda şirketin kurucusu Kuno Moser'e bir saygı duruşu niteliğindedir. 
DSC09605.jpg

“En küçük, en hafif, en uzun ömürlü ve aynı zamanda en güçlü MOSER saç kesme makinesini yaratma konsepti bizim için oldukça iddialı bir hedefti. KUNO ile teknik bileşenlerin boyutunu tamamen yeni bir seviyeye indirmek için en son teknolojiden yararlandık ve böylece süreçteki ergonomik nitelikleri en üst düzeye çıkardık. KUNO'nun mümkün olduğu kadar kusursuz çalışacak şekilde tasarlanabilmesi için, en başından itibaren geliştirme sürecine kuaför ve berberlerin dahil edilmesi ekibimiz için önemliydi."MOSER ürün geliştirme ekibi üyesi Sven Lambrecht
iF Tasarım Ödülü 2022'yi sahibini onurlandırmak için düzenlenen görkemli tören, 16 Mayıs'ta Berlin'deki Friedrichstadt-Palast tiyatrosunda gerçekleşti ve Apple, Google ve Samsung gibi prestijli üreticilerin temsilcileri katıldı. Ödül töreninde 36 farklı ülkeden yaklaşık 1500 davetli bulundu. Etkinlik gecesine Uwe Cremering (iF CEO'su) ve TV sunucusu Katrin Müller-Hohenstein ortaklaşa ev sahipliği yaptı.