MOSER 1400: Klasik 60 yaşında!

Moser 1400 slider

MOSER 1400 başarı hikayesi

On yıllar içinde çok az değişen ve popülaritesi asla azalmayan klasik ürünler vardır. Uzun ömür, doğru teknoloji ve zamansız tasarım gibi birçok faktörün kombinasyonunu gerektiren bu durum, nadiren gerçekleşir. Ayrıca bir ürüne uzun vadede müşterinin kalbinde özel bir yer veren şey, işlevsellik ve performanstır. Bu tür klasiklere örnek olarak Porsche 911, Rolex Submariner ve Ray Ban Wayfarer verilebilir. Kuaför endüstrisinde de böyle bir fenomen var: MOSER 1400!
Moser 1400 images
It was launched 60 years ago. There are very few hair clippers that have achieved this level of international popularity. Its unique success story owes much to the incredible innovative spirit of MOSER. To date, it has been sold 50 million times in a total of 68 different countries. When the appliance was launched in 1962, its technology was well ahead of the time. For example, the MOSER 1400 featured an integrated cutting length adjustment that can be easily operated using a lateral adjustment lever. At that time, it was utterly astounding. And this technology has stood the test of time right up to the present day. In addition to the efficient and precise cutting performance and powerful motor, the appliance’s robustness and top-quality “Made in Germany” workmanship are the cherry on top of its ongoing success story. Equipped with a precision-ground stainless steel STAR BLADE blade set, the MOSER 1400 provides precise cutting results and wows with its outstanding performance. This makes the professional mains-operated hair clipper a popular choice for both male and female hairstyling. Like every other classic, this one also has spawned an extended product family. This includes the MOSER 1400 Mini precision contour trimmer and the recently released MOSER 1400 FADING EDITION, which takes special fade cutting techniques to a whole new level. And now, MOSER is relaunching the classic 1400 as a brand new cordless version. 

60 Yıl önce lanse edildi. Uluslararası seviyede bu derece popüler olan çok az saç kesme makinesi vardır. Eşsiz başarı hikayesi, MOSER'in inanılmaz yenilikçi ruhu sayesindedir. Bugüne kadar toplam 68 farklı ülkede 50 milyon kez satıldı. Cihaz 1962'de piyasaya sürüldüğünde, teknolojisi zamanın çok ilerisindeydi. Örneğin, MOSER 1400, yan ayar kolu kullanılarak kolayca çalıştırılabilen entegre bir kesme uzunluğu ayarına sahipti. Bu özellik o zaman için oldukça şaşırtıcıydı. Ve bu teknoloji, günümüze kadar zamanın testine dayandı. Verimli, hassas kesim performansına ve güçlü motora ek olarak, cihazın sağlamlığı ve en kaliteli “Alman” işçiliği, devam eden başarı öyküsünün zirvesinde yer almasını sağladı. Paslanmaz çelik STAR BLADE bıçak seti ile donatılmış MOSER 1400, hassas kesim sonuçları sağlar ve olağanüstü performansıyla şaşırtıcıdır. Bu, profesyonel kablolu saç kesme makinesini hem erkek hem de kadın saç şekillendirme için popüler bir seçim haline getirir. Diğer tüm klasikler gibi MOSER 1400 de geniş bir ürün ailesine sahip oldu. MOSER 1400 Mini hassas düzeltme aleti ve özel kesme tekniklerini yepyeni bir seviyeye taşıyan MOSER 1400 FADING EDITION ailenin diğer üyeleri. Ve şimdi MOSER, klasik 1400'ü yepyeni kablosuz versiyonu ile yeniden piyasaya sürüyor.

MOSER 1400 - Kendi başarı hikayesini yazan bir cihaz!

Hairdressers and barbers all around the world are writing their own individual success stories with the MOSER 1400. “It is extremely exciting and inspiring to hear that this appliance has even influenced the overall life path of many hairdressers and barbers”, enthuses Heike Engel-Protzek, WAHL GmbH Marketing Manager Education EMEA. “For example, we know that Ziad Dawabeh did his barbering apprenticeship in Syria and that he learned his craft using the MOSER 1400”, Engel-Protzek adds. As the political situation in Syria became more unstable, he decided to leave the country. With his MOSER 1400 in his luggage, he devised a plan to build a new life for himself in a different country. He considered the appliance to be the most important item in the little luggage he had, as it was to be the key to his livelihood. Eventually, his dream became reality when he started working at Elegance Barbershop in St. Georgen not far from the MOSER company headquarters, successfully rebuilding his life and continuing to develop both professionally and personally in the process. However, his love for his work and the MOSER 1400 has never faded. 

Dünyanın dört bir yanından kuaförler ve berberler, MOSER 1400 ile kendi bireysel başarı hikayelerini yazıyorlar. WAHL GmbH Education EMEA Pazarlama Müdürü Heike Engel-Protzek, ”Bu cihazın birçok kuaför ve berberin genel yaşam yolunu bile etkilediğini duymak son derece heyecan verici ve ilham verici" diyor. Engel-Protzek, ”Örneğin, Ziad Dawabeh'in berberlik çıraklığını Suriye'de yaptığını ve zanaatını MOSER 1400'ü kullanarak öğrendiğini biliyoruz" diye ekliyor. Suriye'deki siyasi durum daha istikrarsız hale geldikçe ülkeyi terk etmeye karar verdi. Sahip olduğu MOSER 1400 ile farklı bir ülkede kendine yeni bir hayat kurmak için bir plan yaptı. Cihazı, geçiminin anahtarı olacağı için, küçük bagajında sahip olduğu en önemli eşya olarak görüyordu. Sonunda, MOSER şirket merkezi yakınında, St. Georgen'deki Elegance berberinde çalışmaya başladığında, hayatını başarıyla yeniden inşa ettiğinde ve bu süreçte hem profesyonel hem de kişisel olarak gelişmeye devam ettiğinde hayali gerçek oldu. Ancak işine ve MOSER 1400'e olan sevgisi hiç solmadı.