Katlı & Kahküllü Bob

cover bob.png
MOSER sunar: Katlı Bob & Kahküllü Bob
İster klasik tarz ister uzun kesim olsun, kadınlar bugün bu saç stiline bayılıyor: Bob'dan bahsediyoruz! Bu saç modeli olmadan şık bir kıyafet tamamlanmış sayılmaz, bu yüzden ünlüler, ilham verici "influencer" ve moda tutkunları, uzun saçlarına daha fazla hareket vermek için can atıyorlar. Bu klasik görünümün böylesine geniş kapsamlı bir canlanma deneyimlemeye geri döneceğini kim düşünebilirdi? Birdenbire salonlarda bahsedilen "insta-bob" gibi terimlerin hepsi şu anda tüm sosyal medyada bulunan bu görünümden ilham alıyor. Peki bu yeni, şehirli görünümlü bob saç stilinin arkasındaki büyük sır nedir? Hiç şüphe yok: dokusu.

Bu havalı, yenilikçi görünüm, saç tutamlarına uygun bir yapı ve belirginlik vererek yaratılır. New York, Avustralya ve Londra'daki trend stilistleri salonlarında saça doku vermenin giderek daha popüler hale geldiğini ve şu anda uyguladıkları saç şekillendirme tekniklerinin neredeyse% 75'ini oluşturduğunu bildiriyorlar. Geleneksel saç makası kullanarak bu işlemi yapmak oldukça uzun zaman alabilir. O zaman daha doğal bir görünüm elde etmek için, daha kolay ve hızlı bir yol varken, işleri neden karmaşıklaştıralım? Moser'in yenilikçi All In One Blade bıçak seti tam da bunu yapıyor. Uluslararası moda haftalarında fotoğraf çekimleri ve sahne arkasında çalışan en iyi saç stilistleri, All-in-One Blade'i çoktan keşfettiler ve bu küçük cihazla, hızlıca ortaya çıkan mükemmel doku sonuçlarına şahit oldular.

Bu stilistlerden biri ve aynı zamanda Moser Artistik Takım üyesi olan Enes Doğan: “All-in-One Blade ile her gün çalışıyorum. En ağır, en donuk saçları bile canlandırır ve oluşturduğu doku tek kelimeyle harika. Bu özel bıçakla, kat verme, doku katma ve nokta kesim gibi çeşitli teknikler kullanabiliyorum. Farklı saç kesme tekniklerini birleştirmek, olağanüstü derecede doğal görünen bir saç dokusu oluşturuyor. "diyor.

Moser, saç şekillendirme profesyonelleri için adım adım kılavuzlarla iki farklı görünümü kapsayan bir moda yelpazesi sunuyor: "katlı bob" ve "kahküllü bob". Moser için Enes Doğan tarafından yaratılan her iki saç modeli de son derece nazik yapısı ile öne çıkıyor ve saça şekillendirmeye gerek kalmayan ya da hafifçe hacim verilen,  doğal ancak kentsel bir görünüm veriyor. Her iki saç kesimi de sadece saç kesme aletleri kullanılarak şekillendirilmiştir. Nokta kesim, kat ve doku modları dahil olmak üzere çeşitli ayarlarda kullanılabilen All-in-One Blade bıçak ile mükemmel uzunluk dokusu ve yapısı elde ediliyor.

 MG 3016.jpg
 MG 3522 Bearbeitet.jpg
Saç kesimi hakkında
bout the vut small.png
Geçmişi antik Mısır dönemi kadar eskiye dayanan ve hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen Pageboy adı verilen küt kesim, bugün Bob kesimin öncüsü olarak görülüyor.Bu saç kesimi, çene uzunluğunda saç ve düz bir kahkül ile tanımlanıyor. Bob kesim ilk kez 1920'lerde aktris Louise Brooks tarafından ünlendi. Ancak antik Mısır döneminin  aksine, saçlar daha kısa kesildi ve kulak memesinin hizasına getirildi. 1920'lerde, bob kesim bir özgürleşme sembolü olarak görülüyordu ve o zamanlar kadınların daha güçlü görülmesi gibi olumlu bir değişikliğe yol açtı.

Bugün bildiğimiz modern bob kesimi ise 1950'lerde ve 60'larda yaratıldı. Saç boyu daha uzadı ve çene hizasına kadar indi. Vidal Sassoon 1963'te klasik bob'u icat ettiğinde, saç kesimi son atılımını gerçekleştirdi. Sassoon'un, bob'unu ilk kullanan kişi yine bir oyuncu oldu: Nancy Kwan. Kwan'ın resimleri dünyanın dört bir yanında görüntülendi ve gerçek bir heyecan uyandırdı.

Günümüzde bob, dünya çapında milyonlarca kuaföre ilham veriyor ve birçok varyasyonun temelini oluşturuyor.

Kaynak: Wikipedia
Gallery
3727-head
3727-desc
3722-head
3722-desc
3726-head
3726-desc
3723-head
3723-desc
3728-head
3728-desc
3724-head
3724-desc
3729-head
3729-desc
3725-head
3725-desc